A je adhurues i akulloreve?
 • 1
  Cili vend njihet për shpikjen e akullores?
  A
  Italia
  B
  Kina
  C
  Franca
  D
  Shtetet e Bashkuara
  2
  Cila është shija më e popullarizuar e akullores në botë?
  A
  Çokollata
  B
  Luleshtrydhe
  C
  Vanilje
  D
  Çokollatë me mente
  3
  Cila markë akulloresh është e njohur për emrat e saj unikë të shijeve si "Cherry Garcia" dhe "Chunky Monkey"?
  A
  Häagen-Dazs
  B
  Ben & Jerry's
  C
  Blue Bell
  D
  Breyers
  4
  Cili është përbërësi kryesor në akulloren tradicionale italiane?
  A
  Krem i rëndë
  B
  Qumështi
  C
  Gjalpa
  D
  Kosi
 • 5
  Cili frut përdoret tradicionalisht në një ëmbëlsirë "Banana Split"?
  A
  Molla
  B
  Banana
  C
  Luleshtrydhe
  D
  Portokalli
  6
  Si quhet akullorja japoneze e mbështjellë me brumë të ëmbël orizi?
  A
  Mochi
  B
  Daifuku
  C
  Taiyaki
  D
  Dorayaki
  7
  Cila shije e akullores zakonisht përfshin arra dhe marshmallow?
  A
  Rocky Road
  B
  Çokollatë me mente
  C
  Brumë biskote
  8
  Cila ëmbëlsirë ka akullore midis dy biskotave?
  A
  Tortë akulloreje
  B
  Sanduiç akulloreje
  C
  Akullore me gaz
  D
  Sundae
Faqja 
1
/
2
Jeni përgjigjur në 
0
 nga  
8 pyetje
Përfundo