Kuiz per sportin
 • 1
  Kush është boksieri kosovar që e prezantoi Jugosllavinë në Lojërat Verore Olimpike në Los Anxhelos në vitin 1984?
  2
  Kosovarja që është kampione e botës në xhudo?
  3
  Cila xhudiste e përfaqësoi Kosovën në Lojërat Olimpike 2016 në Brazil?
  A
  Majlinda Kelmendi
  B
  Nora Gjakova
  C
  Distria Krasniqi
  D
  1 dhe 2
  4
  Emrin e kujt e mban statiumi i qytetit të Prishtinës?
 • 5
  Si quhet kjo figurë që jep pamjen e vajzës në pozitë vrapimi?
  A
  Vrapuesja e Prishtinës
  B
  Vrapuesja e Prizrenit
  C
  Vrapuesja e Kosovës
  D
  Vrapuesja e Kaçanikut
  6
  Cili sportist kosovar ka luajtur për West Ham United FC?
  7
  Në cilin vit u formua Federata e Futbollit të Kosovës?
  A
  1922
  B
  1946
  C
  1955
  D
  2001
  8
  Kur u themelua klubi i tifozëve “Plisat”?
  A
  1980
  B
  1987
  C
  2002
 • 9
  “Intelektualët” janë klub i tifozëve nga:
  A
  Gjilani
  B
  Prizreni
  C
  Peja
  D
  Prishtina
  10
  Kur u pranua Kosova në UEFA?
  A
  3 maj, 2016
  B
  6 maj, 2016
  C
  13 maj, 2016
Faqja 
1
/
3
Jeni përgjigjur në 
0
 nga  
10 pyetje
Përfundo