Sa ke njohuri në sport?
 • 1
  Cila kombëtare e fitoi botërorin e vitit 2006 në futboll?
  A
  Franca
  B
  Brazili
  C
  Italia
  D
  Gjermania
  2
  Si quhet atleti i famshëm në foto?
  A
  Daley Thompson
  B
  Mo Farah
  C
  Carl Lewis
  D
  Johan Blake
  3
  Cili çiklist fitoi garën e famshme të çiklizmit “Tour de France” në vitin 2018?
  A
  Chris Froome
  B
  Bradley Wigins
  C
  Simon Yates
  D
  Geraint Thomas
  4
  Në cilën datë Kosova u pranua në Federatën Evropiane të Futbollit (UEFA)?
  A
  10 tetor 2015
  B
  5 korrik 2016
  C
  3 maj 2016
  D
  12 shtator 2017
 • 5
  Për cilin ekip garon Lewis Hamilton në Formula 1?
  A
  Ferrari
  B
  McLaren
  C
  Mercedes
  D
  Red Bull
  6
  Si quhet tenistja e famshme në foto?
  A
  Venus Williams
  B
  Sloane Stephens
  C
  Serena Williams
  D
  Coco Gauff
  7
  Cili sport është luajtur në hapësirë (hënë) nga disa astronaut në vitin 1971?
  A
  Futbolli
  B
  Gollfi
  C
  Tenisi
  D
  Bejsbolli
  8
  Në vitin 1920 lojërat olimpike verore u mbajtën në 2 shtete të ndryshme, cilat ishin ato shtete?
  A
  SHBA dhe Kanadë
  B
  Francë dhe Gjermani
  C
  Itali dhe Zvicër
  D
  Holandë dhe Belgjikë
 • 9
  Cila kombëtare e fitoi kampionatin botëror të ragbit në vitin 2019?
  A
  Australia
  B
  Zelanda e Re
  C
  Afrika e Jugut
  D
  Anglia
  10
  Cili ekip u shpall kampion i superligës në futboll në sezonin 2017-18?
  A
  Prishtina
  B
  Ferronikeli
  C
  Trepça ‘89
  D
  Drita
Faqja 
1
/
3
Jeni përgjigjur në 
0
 nga  
10 pyetje
Përfundo